SZLAK NA
BARANIĄ GÓRĘ

Jak dojść na Baranią Górę ?

Na Baranią Górę można wyruszyć wprost spod naszej agroturystyki. Ten ponad 22-kilometrowy  szlak prowadzi z Połomia na Baranią Górę, prowadząc przez schronisko Stecówka oraz schronisko Przysłop pod Baranią Górą. 

Od agroturystyki do przełęczy Szarcula prowadzi żółty szlak. Po przejściu 1.2km skręcamy w prawo i dojdziemy do czerwonego szlaku, którym będziemy kierować się w kierunku Stecówki. Już na samym początku wędrówki można zobaczyć ciekawą wychodnię skalną, jaką jest Dorkowa Skała aby jej nie przegapić warto również wypatrywać wieży widokowej, która znajduję się naprzeciwko skały. Trasa w całości prowadzi Głównym Szlakiem Beskidzkim, na którym znajdują się dwa schroniska – Stecówka, która nie zawsze jest otwarta oraz Przysłop, schronisko, które na przestrzeni lat zmieniło się diametralnie – z krytykowanego na polecane. W schronisku panuje przyjemny klimat. Na szczycie Baraniej Góry znajduje się metalowa wieża, co stanowi jedno z najbardziej interesujących miejsc w Beskidzie Śląskim.

Na Baranią Górę prowadzi również krótsza trasa, którą rozpocząć możemy z przysiółka w Istebnej o nazwie – Pietroszonka. Wybranie tego miejsca jako punkt początkowy naszej wędrówki skróci dystans do 7km w jedną stronę.

Scroll to Top